O firmiedr n. med. Anna Lewitt - Dietetyk, Trener Żywienia ®

Dr n. med. Anna Lewitt - dietetyk, Trener żywienia®Zdjęcie Anny Lewitt

 

Absolwentka Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Założycielka Centrum Medycznego dr n. med. Anna Lewitt Centrum Treningu Osobistego i Dietetyki – EGO. Twórczyni autorskiego programu „Skuteczne Odchudzanie”.

Specjalizuje się w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim nadwagi i otyłości, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, anoreksji i bulimii.

Pracuje również jako dietetyk i Trener Żywienia® w Centrum Medycznym Lux-Med.

Jako ekspert wypowiada się w licznych czasopismach poświęconych zdrowemu żywieniu, występuje także w programach radiowych i telewizyjnych.

 

Tematem pracy doktorskiej dr n. med. Anny Lewitt była: „Skuteczność redukcji masy ciała u kobiet za pomocą kontrolowanej diety i nadzorowanego wysiłku fizycznego w obserwacji odległej”.

Wyniki badań pozwalają na opracowywanie właściwej diety redukcyjnej nieodzownej w profilaktyce takich schorzeń, jak: cukrzyca typu II, miażdżyca naczyń krwionośnych, czy też inne choroby cywilizacyjne.

Badania prowadzone przez dr n. med. Annę Lewitt w Centrum Medycznym Centrum Treningu Osobistego i Dietetyki – EGO w Warszawie, są pionierskie i oryginalne. Postawiona hipoteza zawiera stwierdzenie, że choroby cywilizacyjne możemy leczyć i im zapobiegać stosując właściwe odżywianie i regularne ćwiczenia fizyczne.

Dr n. med. Anna Lewitt jest laureatką konkursu Kobieta Przedsiębiorcza Roku 2006 organizowanego przez firmę AVON. Jest Prezesem Rady Medycznej Europejskiego Forum Właścicielek Firm.

Często zapraszana jest jako ekspert w dziedzinie dietetyki do popularnych programów telewizyjnych, takich jak: „Wiadomości”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Popołudnie z Jedynką”. Z jej fachowych porad korzystają także dziennikarze czasopism poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Główne działania dr n. med. Anny Lewitt są nastawione na leczenie i profilaktykę następujących chorób: 

•Nadwaga i otyłość

•Nadciśnienie tętnicze

•Choroby serca

•Anoreksja i bulimia

•Stany niedożywienia i niedowagi

•Stany przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego

•Stany po przebytych chorobach narządów ruchu, urazach i operacjach

•Stany po zabiegach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej

Wygrany konkurs - Mazowieckie Stypendium Doktoranckie

Stypendium tym nagrodzono autorski program dr. n. med. Anny Lewitt pt.: "Skuteczne Odchudzanie", który ze względu na swoją skuteczność i zastosowanie stał się tematem rozprawy doktorskiej, a tym samym dorobkiem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mazowieckie Stypendium Doktoranckie przyznawane jest dla najlepszych absolwentów szkół wyższych w ramach projektu "Mazowieckiego Stypendium Doktoranckiego" realizowanego w ramach działania 2.6 "Regionalne Strategie Innowacyjne i Transfer Wiedzy" II Priorytetu ZPORR. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa w ramach zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Mazowieckie Stypednium Doktoranckie

Aby zapisać się na konsultację do dr Anny Lewitt skontaktuj się telefonicznie pod numerem (22) 640 13 13 lub 604 644 977.