DietetykDietetykaCatering dietetyczny

ZDROWE ODŻYWIANIE - POSIŁKI DIETETYCZNE

indyk

Na czym polega catering leczniczo-dietetyczny i dla kogo jest przeznaczony?

Co wchodzi w skład cateringu i ile kalorii mają posiłki? 

Jak przygotowywane są posiłki, z jakich produktów oraz jaka jest ich trwałość? 

Jakie rodzaje posiłków można zamawiać?


kotlet

1. Na czym polega catering leczniczo-dietetyczny i dla kogo jest przeznaczony?

Catering leczniczo-dietetyczny jest to całodzienny zestaw posiłków komponowany indywidualnie dla każdej osoby, tak aby pokrywał całodzienne zapotrzebowanie na energię oraz wszystkie składniki pokarmowe.

Decydując się na catering leczniczo-dietetyczny mają Państwo zapewnione wyżywienie na cały dzień bez potrzeby kupowania, przygotowywania czy jedzenia na mieście dodatkowych posiłków.

Catering leczniczo-dietetyczny pozwala odżywiać się zdrowo i kształtować sylwetkę bez konieczności spędzania czasu w kuchni. Przygotowujemy go tak, aby zawsze można go było zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy na wyjazd służbowy. Smakuje zarówno na ciepło (opakowania przystosowane są do krótkiego podgrzania w mikrofalówce) jak i na zimno, dzięki czemu posiłki można zjadać „w biegu”.

2. Co wchodzi w skład cateringu i ile kalorii mają posiłki?

W skład cateringu leczniczo-dietetycznego wchodzi najczęściej pięć posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek kolacja, z których każdy ma około 300 kcal i jest zbilansowany pod względem składników odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczy).

Istnieje możliwość dokładnego zbilansowania cateringu i ukierunkowania go np. na redukcję masy ciała, tkanki tłuszczowej bądź rozbudowę masy mięśniowej oraz odpowiednie przystosowanie go do różnych stanów chorobowych.


KATALOG PRZYKŁADOWYCH POSIŁKÓW

POSIŁEK 1 - śniadanie
- płatki owsiane z bakaliami
- twarożek chudy z jogurtem i ziarnami siemienia lnianego
- plastry kiwi i brzoskwini

POSIŁEK 2 - drugie śniadanie
- legumina z serwatki i serka
- galaretka mineralna z owocami

POSIŁEK 3 - obiad
- kasza jęczmienna z pesto
- kotlet mielony z piersi z indyka
- buraczki z chrzanem

POSIŁEK 4 - podwieczorek
- kasza jaglana
- rolada z piersi z kurczaka 
- surówka z kalafiora i brokułów z ananasem

POSIŁEK 5 - kolacja
- kasza gryczana
- łosoś na parze
- fasolka szparagowa gotowana

3. Jak przygotowywane są posiłki, z jakich produktów oraz jaka jest ich trwałość?

W Kuchni Centrum EGO przygotowujemy posiłki metodami zdrowej obróbki termicznej. Wykorzystujemy duszenie, pieczenie w folii, gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w combiwarach, beztłuszczowe smażenie na patelniach teflonowych oraz grillowanie.

Wszystkie dania przygotowywane są przez naszych kucharzy od podstaw, a półprodukty, warzywa i owoce zamawiane są od wielu lat u tych samych sprawdzonych dostawców. Gwarantuje to wysoką jakość odżywczą i dobry smak gotowych posiłków.

Trwałość dań przygotowywanych w Kuchni EGO określona jest na 2 - 3 dni, zakładając przechowywanie w odpowiednich warunkach (2 – 5°C). Wynika to z tego, że posiłki komponowane są tylko z naturalnych składników.

W Kuchni Centrum EGO nie dodajemy sztucznych konserwantów czy przedłużaczy trwałości!

Posiłki pakowane są w specjalne pojemniki spożywcze i przeznaczone do spożycia na zimno lub po podgrzaniu.

4. Jakie rodzaje posiłków można zamawiać?

Optymalną opcją dla pojedynczego odbiorcy jest zamawianie całodziennego wyżywienia czyli 5 lub 6 posiłków. W skład takiego zestawu wchodzi śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Istnieje jednak możliwość zamawiania dowolnej ilości posiłków dobranych według preferencji.

Ponadto istnieje również opcja korzystania z cateringu leczniczo-dietetycznego grupowego np. dla firm bądź różnych ośrodków, gdzie rodzaj i ilość posiłków jest dowolna. Istnieje możliwość realizacji cateringu wegetariańskiego.

Jeśli chcesz zapisać się na Kompleksową Konsultację Dietetyczną użyj formularza znajdującego się w menu po prawej stronie.

Wyślij nam swoje zgłoszenie, a skontaktujemy się z Tobą niebawem!

Możesz też wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

bądź zadzwonić pod numer (22) 640 13 13.


ZDROWO                   SMACZNIE                 SKUTECZNIE