Suplementacja
Co to jest suplement diety?

Definicja suplementu diety – określa go jako produkt, który jest złożony z substancji odżywczych i traktowany jako uzupełnienie normalnej żywności. Jest to skoncentrowane źródło witamin, minerałów lub innych substancji, wyprodukowano go w formie umożliwiającej dawkowanie (w tabletkach, kapsułkach, proszku czy płynie).

Stosowanie suplementów diety może przyczynić się do poprawy zdrowia całej populacji i zmniejszenia ryzyka występowania chorób cywilizacyjnych.
Suplementy nie mogą zastąpić prawidłowej diety, lecz uzupełniają niedobory poszczególnych substancji. Celem ich stosowania nie jest leczenie chorób, powinni z nich korzystać przede wszystkim ludzie zdrowi. Nie są lekami i dlatego można je kupić także w sklepie.

Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju suplementów, atakowani jesteśmy wszechobecnymi reklamami. Co wybrać? Czego brakuje naszemu organizmowi? Najlepiej zaufać fachowcom w tej dziedzinie – w Centrum Medycznym Ego w trakcie konsultacji dietetycznej możecie otrzymać informację na temat suplementacji, na podstawie badań zostaną indywidualnie określone potrzeby waszego organizmu i możemy opracować dla was program suplementacji, jako uzupełnienie diety.
 Białko