SuplementacjaWybrane suplementyMineral Active

Mineral Active

Niskokaloryczny koncentrat napoju witaminowo-mineralnego uzyskiwany z soli serwatkowych na drodze zaawansowanych procesów technologicznych, co gwarantuje pełną przyswajalność witamin i minerałów przez organizm człowieka. Dodatkowo wzmocniony jest Karnityną i Magnezem, dwoma substancjami bardzo ważnymi podczas wysiłku fizycznego i odchudzania.

Taka formuła napoju dostarcza każdemu energię do życia i do uprawiania wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego od rekreacji po sport wyczynowy. Naturalne składniki oraz różnorodność smaków dają wspaniały napój, który także orzeźwia i uzupełnia braki witaminowo-mineralne spowodowane wysiłkiem fizycznym czy psychicznym, zmęczeniem oraz utratą minerałów i poceniem się.

 

Magnez

Magnez jest budulcowym składnikiem mineralnym człowieka. Jest on konieczny i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów. Bierze udział w kierowaniu pracą 300 enzymów, odgrywa główna role w prawidłowej przemianie białka, węglowodanów i tłuszczów oraz w procesach wytwarzania i zużywania energii. Jest potrzebny do utrzymania równowagi wapnia, potasu, sodu i fosforu w organiźmie.

L – karnityna

L – karnityna jest naturalną substancja pochodzenia amino kwasowego klasyfikowana jako czynnik witamino podobny odpowiedzialny za spalanie zapasowej tkanki tłuszczowej. Jest ona niezbędna organizmowi człowieka przy zamianie tłuszczu w energię. Suplementacja karnityną z zewnątrz prowadzi do 70 % zwiększenia udziału komórek tłuszczowych w przemianie materii. Stosowana przed wysiłkiem tlenowym skutecznie zwiększa wydolność fizyczna i opóźnia zmęczenie. Jednocześnie redukuję podskórną tkankę tłuszczową jak również ogranicza jej ponowne gromadzenie się z spożywanego pożywienia.

 

Opakowanie 1 litrowe koncentratu wystarcza na przygotowanie 30 litrów gotowego napoju witaminowo- mineralnego, co starcza na 30 dni.